Web Sitesine Tweet Butonu Ekleme

Web Sitene Tweet Butonu Ekle

Web sayfalarımızın Twitter'da paylaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla, bir Tweet butonu oluşturalım.

Bunun için metin, buton veya görsel içeren bir link ekleyerek, buna tıklandığında Twitter sitesinin veya uygulamasının açılmasını sağlayabiliriz:

<a href="https://twitter.com/intent/tweet?original_referer=http://www.btdersleri.com&ref_src=twsrc%5Etfw&text=Bilişim Teknolojileri Dersleri&tw_p=tweetbutton&url=http://www.btdersleri.com">

Tweet

</a>

Yukarıdaki örnekten de anlaşılacağı üzere Twitter paylaşımı için bir link kullanmak yeterli olacaktır. 

Yazdığımız a etiketinin href parametresini yukarıdaki gibi düzenlemeliyiz. href parametresinin değerini incelersek birkaç kısım göreceğiz. Bunlardan önemli olanları şu şekilde açıklayalım:

"text=" ifadesinden sonra yazılan metin tweet kutusunda otomatik seçili olarak gelecektir. Kullanıcı isterse tek tuşla bu metni silebilir.

"url=" ifadesinden sonra yazılan url adresi tweet'e eklenecektir. Tweet paylaşıldığında bu link otomatik olarak kısaltılacaktır.

Her iki kısım da isteğe bağlıdır. Dilersek sadece url veya metin paylaşımı yapılmasını sağlayabiliriz.

Örnekteki butona tıklandığında Twitter uygulaması veya sitesi açılacak ve mesaj kutusunda "Bilişim Teknolojileri Dersleri: www.btdersleri.com" ifadesi mesaj kutusunda görünecektir.

Linkin içerisine yazı yazmak yerine Twitter görseli kullanmak daha faydalı olacaktır.

 

Web Sitesine Tweet Butonu Ekleme, Web Sitesine Twitle Butonu Ekleme, web sayfasına, twitter paylaş butonu ekleme, twitter paylaş butonu yapma

KONU İLE İLGİLİ ÖRNEKLER

Bu konu ile ilgili örnek bulunmamaktadır.YORUMLAR
8148  kez okundu.

Online Kullanıcı Sayısı 2538web-sitesine-tweet-butonu-ekleme